Galgamenti Nagyboldogasszony Közösség

 2009-ben voltam először Galgás találkozón. Április 25-én, Kistarcsán. Táborban pedig 2010-ben voltam először. Egyből kisebb testvérként(vagyis szervezőként) kezdtem. Főként amiatt, mert a kisebb testvérek egy külön közösséget alkotnak, még ha ez nincs is kimondva így, a Galgán belül. Erre viszonylag hamar jöttem rá. Nekem pedig szükségem volt közösségre, mert eddigre már nem vagy csak hébe hóba jártam a SZEGY ifibe. Mitől is lesz közösség a Galga? Nyilván a Szentlélektől, meg ezektől a vallásos dolgoktól is, ugyanakkor nagyon jók a találkozók és táborok. Legutoljára Turán voltunk. A találkozók kihagyhatatlan elemei a kiscsoport, előadás, ebéd, játék, Szentségimádás, és mise. Mostanában én a Szentségimádásban vagyok érdekelt, nagy örömömre, mert mint látjátok agyalni szeretek a leginkább.
 
 http://www.mente.hu/wp-content/uploads/2013/05/TERKEP.jpgVan az úgynevezett hét régió, ennek az egyike ugye a Galga. Amin kívül még van a Dél- Duna, Észak-Duna, Tisza, Zagyva, Ipoly, és Tápió. Mint látod, mind folyókról kapták a nevüket. Eredetileg aszerint, hogy melyik település, melyik folyóhoz van közel, gyakorlatilag, pedig az egyes régiókhoz azok a falvak és városok tartoznak, ahova akarnak, legalábbis nekem így tűnik. Ezek a régiók nem csak külön szerveznek programokat, hanem közösen is. Ez a hétrégiós találkozó.

 Amiket nagyon szoktam szeretni azok a kiscsoportos beszélgetések és a játékok. Azzal együtt, hogy vannak tabuk a beszélgetések során, lévén, hogy vallásos közösség. (pl. párkapcsolat).

 Most ennél részletesebben nem is írnék. Összességében ezt tudom mondani, hogy érdemes megismernetek a Galgamenti Nagyboldogasszony Közösséget. Ennek a legjobb módja, ha jöttök, vagy mentek( ez attól függ, hol fogok dolgozni, hogy én is ott leszek e) a nyári táborunkba, ami már legalább 6 éve a fantasztikus, festői szépségű, méltán híres Máriabesnyőn kerül megrendezésre nyárról, nyárra.